Nie tylko Notre Dame i Luwr

Paryż to miasto, w którym nie można się nudzić. Ale atrakcje francuskiej stolicy to nie tylko pałace, wspaniałe muzea i miejsca znane z kina, książek, Internetu.
Niewiele osób wie, że w Paryżu można wejść na pokład okrętu podwodnego, wprawdzie nie tak wielkiego jak "Czerwony Październik" ze słynnego filmu, ale najprawdziwszego, służącego kiedyś we francuskiej marynarce.
Okręt podwodny w Paryżu? Dlaczego nie! Zapraszamy na pokład "Argonaute" do Miasta Nauki i Przemysłu La Villette.

Witamy po wakacjach!

Jeszcze niektórzy z nas wracają z letnich podróży, wspominając smak bagietek i oglądając dziesiątki zdjęć, ale wątpliwości nie ma: wakacje się kończą. Wcale nie musi się jednak kończyć przygoda z Francją i zawsze jest czas, żeby rozpocząć nową podróż z językiem francuskim.

Zachęcamy do nauki i doskonalenia francuskiego. Ten język naprawdę nie jest trudny, a jego znajomość przydaje się nie tylko pod Wieżą Eiffla.
Zapraszamy na kursy dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych, dla początkujących i dla zaawansowanych, dla tych, którzy już byli we Francji albo innym francuskojęzycznym kraju, a także dla tych, którzy się tam dopiero wybierają.
Z nami nauka języka francuskiego będzie szybka i przyjemna!
Zatem: au revoir!

Zamek Śpiącej Królewny

Wakacje to doskonały czas, żeby podróżować i zwiedzać. Kilka dni we Francji jest dla każdego uczącego się języka francuskiego nie tylko świetną przygodą, ale też pozwoli przekonać się, jak wiele osób mówi w tym języku. Wprawdzie latem trudno w Paryżu znaleźć Francuzów (zazwyczaj wyjeżdżają na urlop), ale i tak warto odwiedzić to miasto. Tych, którzy są zmęczeni zabytkami Paryża, nie chcą już błądzić po zaułkach Montmartru i chcieliby w końcu zjeść prawdziwego hot-doga – zapraszamy do Disneylandu. Tam też można się bawić. Na zdjęciu: zamek Śpiącej Królewny (Belle au Bois Dormant).

Lipcowe święto

Francuzi obchodzą swoje święto narodowe 14 lipca. W tym dniu, w 1789 r. (data łatwa do zapamiętania), mieszkańcy Paryża zdobyli Bastylię, ciężkie więzienie będące symbolem ucisku władzy monarszej. Wtedy zaczęła się Wielka Rewolucja Francuska.
Dzisiaj po Bastylii nie ma śladu (wkrótce po zdobyciu została zburzona). Na placu, na którym stała wznosi się nowoczesny gmach opery. Rocznica zdobycia Bastylii jest świętem narodowym. Co roku 14 lipca odbywają się w całej Francji wojskowe parady i pokazy sztucznych ogni.

Witamy studentów!

To już naprawdę koniec wakacji, także dla studentów... Ale nie ma się czym martwić, w końcu w przyszłym roku też są wakacje!
Tych z Was, którzy chcieliby ciekawie spędzić czas między wakacyjnymi miesiącami, zachęcamy do nauki francuskiego. Dzięki temu nie tylko poznacie nowy ważny język obcy (co może być atutem podczas przyszłych starań o pracę), ale też - być może - już w przyszłym roku będzie Wam łatwiej w Paryżu. I kelner przyniesie Wam to, co naprawdę chcieliście zamówić...
Zapraszamy!